هزینه امتحان آیلتس به نسبت زیاد است، از این رو افراد باید با اطلاع دقیق از زمان برگزاری این آزمون خود را به بهترین نحو برای آن آماده نمایند.

آخرین قیمت ثبت نام آزمون آیلتس در سال 1400، شش میلیون و صد و پنجاه هزار تومان (000/150/6) میباشد.

طبیعتا مهارت‌های زبانی برای کسی که قصد تحصیل در محیط آکادمیک دانشگاه را دارد با کسی که با مقاصد کاری به کشور انگلیسی زبان مهاجرت کرده متفاوت است. به همین منظور، امتحان آیلتس به 2 گروه «آیلتس آکادمیک» و «آیلتس جنرال» (Academic and General Training) تقسیم میگردد. بسته به هدف، شما باید در یکی از این 2 ماژول شرکت کنید.

آزمون آیلتس آکادمیک (Academic) مخصوص کسانی است که میخواهند در یک دانشگاه انگلیسی زبان ادامه تحصیل دهند.

آزمون جنرال (General Training) مخصوص کسانی است که میخواهند به یک کشور انگلیسی زبان مانند کانادا، استرالیا و یا نیوزلند مهاجرت کنند و یا هدف آن‌ها بیشتری کاری و بیزینس میباشد.

نمره‌های هر مهارت از 1 تا 9 میباشد که در نهایت، نمره کلی آزمون نیز از 1 تا 9 ارزیابی میشود.

البته نمره قبولی برای این آزمون وجود ندارد اما به طور معمول سطح ۵ نمره متوسط و ۶ به بالا خوب تلقی میشود.

در روز امتحان، شما میبایست به ترتیب به سوالات Listening و Reading و Writing پاسخ بدهید.

تاریخ و ساعت برگزاری قسمت Speaking دوازده روز قبل از امتحان مشخص و به شرکت کنندگان اعلام میشود.

نتایج امتحان، 13 روز پس از پایان یافتن آزمون کتبی اعلام خواهد شد و کارنامه در اولین روز کاری بعد از 13 روز تحویل پست یا داوطلب داده خواهد شد.

آزمون ماک آزمونی است شبیه سازی شده که همواره توصیه میشود قبل از آزمون اصلی به دفعات در آن شرکت کنید تا بتوانید تصویری از شرایط آزمون و همچنین ارزیابی از آمادگی خود داشته باشید. امتحان‌ ماک این شرایط را برای داوطلبین فراهم میکند که در محیطی مشابه امتحان اصلی بتوانند مهارت و آمادگی خود را ارزیابی کنند تا در نهایت بتوانند با استرس کمتر و آمادگی بیشتر در آن شرکت کنند.

مراکز مختلفی در ایران هستند که مجری برگزاری امتحان ماک و همچنین امتحان اصلی آیلتس میباشند. آیلتس در کشور ایران تحت نظارت سازمان سنجش برگزار میشود و این سازمان مجوز برگزاری آزمون‌های بین المللی زبان را برای موسسات صادر میکند که داوطلبان میتوانند با مراجعه به وبسایت موسسه مورد نظر اقدام به انتخاب تاریخ برگزاری و ثبت نام در آزمون زبان انگلیسی IELTS نمایند.

این امتحان در بیش از 500 مرکز امتحانی واقع در ۱2۰ کشور مختلف دنیا برگزار می‌گردد و مرکز آیلتس تهران امتیاز اجرای برگزاری این آزمون را در 29 سال گذشته به عنوان اولین مرکز در ایران دارد.

از مزایای برگزاری این آزمون در مرکز آیلتس تهران:

 1. مرکز آیلتس تهران در شهر های تهران، کرج، شیراز، تبریز، اهواز، مشهد، زنجان، اصفهان و کیش آزمون برگزار میکند.
 2. انعطاف پذیری کامل جهت تنظیم وقت آزمون Speaking فراهم می گردد.
 3. امکانات حرفه ای و سیستم صوتی مطلوب برابر با استاندارد جهت آزمون فراهم گردیده است.
 4. محل برگزاری آزمون با استاندارد بالا انتخاب شده است.

کتاب‌هایی که در ادامه آمده است جزئی از منابع آیلتس بوده و دانشجویان بر اساس سلایق و صلاحدید استاد آموزشی خود میتوانند از این مجموعه معرفی شده استفاده نمایند یا از دیگر منابع موجود نیز بهره ببرند.

 • Mindset for IELTS
 • IELTS Elixir
 • The Official Cambridge Guide to IELTS
 • Complete IELTS
 • Cambridge IELTS (10 – 16) / تا کنون
 • Makkar IELTS
 • Kaplan IELTS
 • Cambridge Grammar for IELTS
 • Cambridge Vocabulary
 • Oxford Word Skills

نظرتان را بگویید